Prowadzący: Maciej Nejman


Poniedziałek 17.45-20.20

Wtorek 18.40-19.25

Czwartek 18.40-20.20

Piątek 9.10-11.45Zrealizowane projekty Studia Nagrań Pałacu Młodzieży

Słuchowiska zrealizowane w roku 2019 przez Grupę Teatralną „Fabryka Nastrojów” z Pracowni Teatralnej Pani Aleksandry Kornackiej w Młodzieżowym Studiu Nagrań Pałacu Młodzieży w Gdańsku.

Realizację nagrań wykonali uczestnicy Pracowni Realizacji Dźwięku (Marta Plichta, Oliwia Maćkowska) prowadzonej przez Macieja Nejmana


18 kwietnia w roku 2015 miało miejsce niezwykłe spotkanie młodych muzyków, pasjonatów muzyki dawnej. IV Spotkania Młodych Wykonawców odbyły się w bazylice św. Mikołaja w Gdańsku. Udział wzięły zespoły muzyki dawnej z Pałacu Młodzieży w Gdańsku pracujące pod kierunkiem Magdaleny Warżawy, Zespoły z MDK w Elblągu i z Centrum Kultury z Malborka przygotowane przez Marcina Skotnickiego, zespół Miraculus z Poznania oraz chór Simultano kierowany przez Karola Kisiela z Gdańska. W tym roku w kwietniu planowane były V Spotkania, które za życzliwością Ojców Oblatów przekładamy na październik!


Płyta "Kolorowe Marzenia" powstała z okazji obchodów jubileuszu 35-lecia Pałacu Młodzieży. W nagraniu udział wzięły wszystkie pracownie muzyczne.


Utwory wokalne i instrumentalne ze spektaklu "Sen" z okazji 40-lecia Pałacu Młodzieży w wykonaniu uczestników pracowni muzycznych Pałacu Młodzieży.


Podczas zajęć umuzykalnienia dzieci zapoznają się z trudną sztuką wokalną. Dzięki systematycznej pracy nie tylko potrafią zaśpiewać piosenki.  Poprzez wykonywanie wielu ćwiczeń rozwijają swoją pamięć, poczucie rytmu i aparat mowy, co w tym wieku jest niezwykle ważne. 

Efektem tej pracy są płyty, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy.

Minialbum zespołu Sharp Devil z Pracowni Zespołów Rockowych. Muzykom z Pałacu Młodzieży towarzyszą oryginalni wokaliści tychże zespołów dzięki olbrzymiej pracy wykonanej przez Pracownię Realizacji Dźwięku.