Prowadzący: Jacek Michałowski

Rozwijamy zdolności, umiejętności i wyobraźnię artystyczną młodych twórców. Uczestnicy zajęć fotografii artystycznej biorą udział w licznych konkursach o zasięgu miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Ponadto mają okazję do prezentacji swoich osiągnięć artystycznych podczas cyklicznych wystaw w Pałacu Młodzieży. 
 
Fotografia artystyczna to malowanie światłem i artystyczne spojrzenie na obiekt, który jest fotografowany. Najważniejszy jest atrakcyjny motyw przewodni i światło. Uczestnicy zajęć mają do dyspozycji studio fotograficzne, ciemnię fotograficzną oraz pracownię komputerową, a wszystko po to, by efekty ich pracy były jeszcze piękniejsze i ciekawsze.

W tym roku oprócz fotografii portretowej, pejzażowej, reportażowej, mody, makrofotografii, sesji zdjęciowych "martwej natury", produkcji Camery Obscura, fotogramów będziemy zajmowali się nauką wykonywania fotomontaży metodą tradycyjną i cyfrową. Pracowania dysponuje studiem fotograficznym, ciemnią fotograficzną oraz pracownią komputerową.

Miejsce zajęć: Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego nr 1, aleja Hallera 16/18