Palce lizać! - to hasło programowe tegorocznej 8 już edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci.

"Palce lizać" to mieć chrapkę, apetyt na coś, w naszym przypadku oczywiście na książki, ale nie zamierzamy ograniczać się tylko do smaku i tak jak zawsze będziemy doświadczać literatury wszystkimi możliwymi zmysłami.

Program Festiwalu niczym suto zastawiony stół obfituje w spotkania, warsztaty, projekcje filmowe, spacery, wystawy, nie zabraknie również szczególnie lubianych "Czytanek po zachodzie słońca". Będą z Wami wasi ulubieni autorzy i autorki, będą ilustratorzy i ilustratorki oraz goście zagraniczni, a wśród nich najlepsi twórcy książki dziecięcej.

Nie zapomnimy o patronach roku i z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema zaplanowaliśmy specjalne warsztaty o robotach i sztucznej inteligencji. Nasz Festiwal z nazwy dedykujemy dzieciom, ale to także propozycja dla animatorów i animatorek czytelnictwa, bibliotekarzy                i pedagogów, których już po raz kolejny zaprosimy na konferencję pt. “O gustach się dyskutuje”.

Wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi będzie wystawa "Wyobraź sobie. Mistrzowie japońskiej książki obrazkowej.", którą będzie można zobaczyć w Nadbałtyckim Centrum Kultury od 2 do 17 października.

Palce lizać to również czekać i czegoś wyglądać, co z resztą robiliśmy siedząc w naszych domach przez ostatni rok. Teraz wreszcie możemy się spotkać, wspólnie poprzyglądać najciekawszym tytułom i o czytaniu porozmawiać – wszak lektura wyostrza nasz apetyt na rzeczywistość, tę bliską i tę daleką.

Gdańska edycja jest jedną z dwóch jakie zaplanowaliśmy w tym roku, południe Polski zaprosimy w grudniu do Krakowa, gdzie finałowi festiwalu towarzyszyć będzie po raz kolejny Gala Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej książki roku.

Zapraszamy na Festiwal Literatury dla Dzieci, zapraszamy na Festiwal, że palce lizać!