Prowadzący: Maciej Nejman


Zrealizowane projekty Studia Nagrań Pałacu Młodzieży


"TYLE RÓŻNYCH" to projekt uczestników Pracowni Realizacji Dźwięku. Czwarty album to w pełni autorskie kompozycje, które są podsumowaniem 4 letniej współpracy młodych twórców i ich nauczyciela.


"TL RŻNCH" to projekt uczestników Pracowni Realizacji Dźwięku. Pod nazwą "TL RŻNCH" kryje się wolność twórcza, emocje, dźwięki, harmonie i melodie zagrane i zarejestrowane pod wpływem chwili i w danej chwili.

Czas powstania nagrań: 21/12/2022 _ 04/01/2023 _ 01/03/2023 _ 26/04/2023"Tyle Różnych" to spontaniczny projekt uczestników Pracowni Realizacji Dźwięku. Pod nazwą "Tyle różnych" kryje się wolność twórcza, dźwięki, harmonie i melodie zagrane i zarejestrowane pod wpływem chwili i w danej chwili (a dokładnie 19.05.2021 w godzinach 17:03 - 19:17). Płyta otwiera nowy cykl muzyki improwizowanej który będzie kontynuowany w kolejnych latach działalności pracowni.


Słuchowiska zrealizowane w roku 2019 przez Grupę Teatralną „Fabryka Nastrojów” z Pracowni Teatralnej Pani Aleksandry Kornackiej w Młodzieżowym Studiu Nagrań Pałacu Młodzieży w Gdańsku.

Realizację nagrań wykonali uczestnicy Pracowni Realizacji Dźwięku (Marta Plichta, Oliwia Maćkowska) prowadzonej przez Macieja Nejmana


18 kwietnia w roku 2015 miało miejsce niezwykłe spotkanie młodych muzyków, pasjonatów muzyki dawnej. IV Spotkania Młodych Wykonawców odbyły się w bazylice św. Mikołaja w Gdańsku. Udział wzięły zespoły muzyki dawnej z Pałacu Młodzieży w Gdańsku pracujące pod kierunkiem Magdaleny Warżawy, Zespoły z MDK w Elblągu i z Centrum Kultury z Malborka przygotowane przez Marcina Skotnickiego, zespół Miraculus z Poznania oraz chór Simultano kierowany przez Karola Kisiela z Gdańska. W tym roku w kwietniu planowane były V Spotkania, które za życzliwością Ojców Oblatów przekładamy na październik!


Płyta "Kolorowe Marzenia" powstała z okazji obchodów jubileuszu 35-lecia Pałacu Młodzieży. W nagraniu udział wzięły wszystkie pracownie muzyczne.


Utwory wokalne i instrumentalne ze spektaklu "Sen" z okazji 40-lecia Pałacu Młodzieży w wykonaniu uczestników pracowni muzycznych Pałacu Młodzieży.


Podczas zajęć umuzykalnienia dzieci zapoznają się z trudną sztuką wokalną. Dzięki systematycznej pracy nie tylko potrafią zaśpiewać piosenki.  Poprzez wykonywanie wielu ćwiczeń rozwijają swoją pamięć, poczucie rytmu i aparat mowy, co w tym wieku jest niezwykle ważne. 

Efektem tej pracy są płyty, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy.

Minialbum zespołu Sharp Devil z Pracowni Zespołów Rockowych. Muzykom z Pałacu Młodzieży towarzyszą oryginalni wokaliści tychże zespołów dzięki olbrzymiej pracy wykonanej przez Pracownię Realizacji Dźwięku.

Prezentowany krążek to płyta z piosenkami z musicali i filmów z 2015 roku.


Prezentowany krążek to pierwsza z nagranych płyt z kolędami w 2012 roku.


KOLĘDY W WYKONANIU UCZESTNIKÓW PRACOWNI WOKALNEJ PAŁACU MŁODZIEŻY W ROKU 2014.