Witajcie !
Dziś lekcja z POP Artu! Co to POP Art? 
 

POP ART to przede wszystkim forma "...Prosta, czytelna, efektowna – tak jest sztuka popartu, która rozwinęła się w nastroju szalonych lat sześćdziesiątych...". I dalej: "...POP ART operuje prostymi kompozycjami, nasyconą barwą i kontrastami. Prace są krzykliwe i duże, mają zwracać uwagę oraz przyciągać wzrok. Przejmując środki typowe dla świata rozrywki, naśladując kadrowanie, konwencje rysunku i ograniczoną gamę kolorów. Charakterystycznym dla tego kierunku zabiegiem jest kilkukrotne powielenie obiektu w ramach jednej pracy, służące zwiększeniu efektu. Przedstawiane na obrazach historie odwołują się do istotnego dla kultury popularnej wydarzania lub przedmiotu. Częstymi tematami są wyroby masowe, znane postacie i gwiazdy, jedzenie czy przedmioty codziennego użytku". /cyt. za Ryneksztuki.pl/

 
Jestem przekonana, że każdy - albo prawie każdy zna Andy'ego Warhola i jego puszkę zupy pomidorowej albo Marlin Monroe.
 
I skoro londyńska galeria sztuki TATE Modern udostępnia on line zwiedzanie wystawy z pracami Andy'ego, pomyślałam sobie, że to dobry moment by namalować coś kolorowego, dużego, prostego w formie, z minimalną ilością środków wyrazu, w zasadzie płasko - jakby od stempla. 

Poniżej wrzucam film ze zwiedzania wystawy on-line - zobaczcie koniecznie!!!

I tradycyjnie dodaję Wam wykonane przez moje dzieci prace, związane z tym właśnie tematem. Tak więc do dzieła - majówka zapowiada się bardzo kolorowo!