Prowadząca: Magdalena Kłosińska


Mała Akademia Teatralna to warsztaty teatralne adresowane dla dzieci i młodzieży, których istotą jest rozbudzanie postaw twórczych uczestników, stymulowanie twórczej ekspresji a przede wszystkim stworzenie uczestnikom przestrzeni, w której mogą być twórcami i mogą tworzyć razem z innymi dzieląc się swoimi pomysłami, odczuciami, zdolnościami. Działania ukierunkowane są na pracę w zespole, rozwijanie zainteresowań, kreatywności, umiejętności społecznych uczestników, którzy poznają proces tworzenia spektaklu teatralnego na wszystkich poziomach jego realizacji. W każdym cyklu warsztatowym stosowane będą różnorodne formy i metody pracy, zgodne z potrzebami i preferencjami uczestników, m.in. gry i zabawy teatralne, techniki dramowe, plastyczne, muzyczne, literackie, ruchowe.

Celem warsztatów jest aktywne wspieranie rozwoju dzieci poprzez pobudzanie indywidualnych zdolności i zainteresowań, kształtowanie wrażliwości estetycznej i społecznej. Wszelkie działania mają u podstaw założenia edukacji kreatywnej.


Najmłodsza grupa teatralna Pani Magdy Kłosińskiej w marcu 2021 roku poznała historię o tym, jak bałwanek uciekał przed wiosną. Na zdjęciach bohaterowie tych „dramatycznych”wydarzeń: Strach, Bałwanek, Wiosna, Żabka, Wisła. Zobaczcie fotorelację w zajęć. W pewnym domu, gdzieś na stryszku, za wielkim fotelem, zadomowił się mały pajączek. I kiedy tak siedział za tym fotelem, ni stąd, ni zowąd, zaczęło mu burczeć w brzuchu. I pewnie burczałoby mu tak jeszcze przez kilka dobrych dni, gdyby nagle nie wpadła mu do głowy pewna odkrywcza myśl... I utkaliśmy pajęczą sieć... Pracownia teatralna Pani Magdaleny Kłosińskiej


 

"Szukamy kaczuszek" to teatralna interpretacja wiersza Danuty GELLNEROWEJ o tym samym tytule. Spektakl w wykonaniu grupy najmłodszej dedykowany mamom z okazji ich święta.